English (Botany)
cornel-berry; cornel-cherry
OBS: Fruit of Cornus mas.
French (Botanique)
cornouille [feminine noun]; corne [feminine noun]
OBS: Fruit de Cornus mas.
Spanish (Botánica)
cornízola [feminine noun]
OBS: Fruto de Cornus mas.