English (Wind Instruments)
bagpiper [correct]; piper [correct]
DEF: One who plays on a bagpipe.
French (Instruments de musique à vent)
cornemuseur [correct, masculine noun]; cornemuseuse [correct, feminine noun]; cornemuseux [correct, masculine noun, familiar]
DEF: Joueur de cornemuse.