English (Courts)
hearing date [correct]; time for hearing [correct]
French (Tribunaux)
date d'audience [correct, feminine noun]; date d'instruction [feminine noun]; date de présentation [proposal, feminine noun]; date d'audition [avoid, feminine noun]