English (Cycling)
limit [correct]; boundary [correct]; boundary line [correct]
French (Cyclisme)
ligne de démarcation [feminine noun]
Spanish (Ciclismo)
línea de demarcación [correct, feminine noun]; demarcación [correct, masculine noun]; mojón [correct, masculine noun]