English (Shooting (Sports))
low shot [correct]
OBS: Technique/tactics.
French (Tir (Sports))
tir bas [masculine noun]; coup bas [masculine noun]
OBS: Technique/tactique.
Spanish (Tiro (Deportes))
tiro bajo [correct, masculine noun]