English (Paddle Sports; Types of Ships and Boats)
kayak single
OBS: Facilities/equipment.
French (Sports de pagaie; Types de bateaux)
kayak monoplace [nom masculin]; K-1 [nom masculin]
OBS: Installations/matériel.