English (Basketball)
personal contact [correct]
OBS: Rules/refereeing.
French (Basket-ball)
contact personnel [correct, nom masculin]
OBS: Règlement/arbitrage.
Spanish (Básquetbol)
contacto personal [correct, nom masculin]