English (Rules of Court)
forward [correct, verbe]; send [correct]; transmit [correct]
French (Règles de procédure)
transmettre [correct]; faire parvenir [correct]; expédier [correct]; envoyer [correct]
Spanish (Reglamento procesal)
remitir [correct]; enviar [correct]