English (Water Polo)
splash [correct, verbe]
French (Water-polo)
arroser [correct]; asperger [correct]; faire des éclaboussures [correct]
Spanish (Polo acuático)
regar [correct]; rociar [correct]; salpicar con agua [correct]; tirar agua [correct]