English (Taxation)
minimum amount [correct]
OBS: Source: Income Tax Act, S. 146.3(1)(b.1).
French (Fiscalité)
minimum [correct, nom masculin]
OBS: Source : Loi de l'impôt sur le revenu, art. 146.3(1)(b.1).