English (Pharmacy)
pterocarpin [correct]
OBS: Source: Journal Chem. Soc. Chem. Communic., GB. 1976, No 13, pp. 500-501.
French (Pharmacie)
ptérocarpine [nom féminin]
OBS: Résumé tiré de Pascal.