English (Telephone Facilities)
all paths busy [correct]; all-paths busy [correct]; APB [correct]; APB
French (Installations (Téléphonie))
toutes lignes occupées [correct, nom féminin]; TLO [correct]; tous circuits occupés [correct]; TCO [correct]; TCO