English (Synchronized Swimming)
spin [correct, nom]
OBS: Technique/tactics.
French (Nage synchronisée)
vrille [nom féminin]
OBS: Technique/tactique.
Spanish (Natación sincronizada)
vuelta [correct, nom féminin]