English (Courts)
withdraw [verbe]
OBS: to withdraw the waiver of appeal.
French (Tribunaux)
rétracter
OBS: rétracter la renonciation à interjeter appel 70-109.
Spanish (Tribunales)
retirar [correct]; anular [correct]