English (Cycling)
trail [correct]
OBS: Mountain biking.
French (Cyclisme)
sentier [correct, nom masculin]; chemin [correct, nom masculin]
OBS: Vélo tout-terrain.
Spanish (Ciclismo)
camino [correct, nom masculin]
OBS: Bicicleta de montaña.