English (Paleontology)
Polymastodon [correct]
CONT: Class Mammalia (...) Subclass Allotheria Order Multituberculata (...) Suborder Taeniolaboidea. (...) Eucosmodontidae, (...) Taeniolabis (Polymastodon) L. Paleoc. NA.
OBS: L. Paleoc.=Lower Paleocene; NA.=North America.
French (Paléontologie)
polymastodon [correct]
DEF: Marsupial fossile de l'Éocène américain.