English (Mineralogy)
kalicinite [correct]; kalicine [correct]; kalicite [correct]
OBS: A colorless to white or yellowish mineral(...)
French (Minéralogie)
kalicine [correct]; kalicinite [correct]
OBS: Bicarbonate naturel de potassium.