English (Chemical Elements and Compounds)
[2, 3-dichloro-4-(2-methylene-1-oxobutyl) phenoxy] acetic acid [correct]
French (Éléments et composés chimiques)
acide [2,3-dichloro-4-(2-méthylène-1-oxobutyl)phénoxy]acétique [correct, nom masculin]