English (Chemical Elements and Compounds)
[2-(2-methoxyethoxy) ethoxy] acetic acid [correct]
French (Éléments et composés chimiques)
acide [2-(2-méthoxyéthoxy)éthoxy]acétique [correct, nom masculin]