English (Archaeology)
Thraco-Cimmerian; Thrako-Cimmerian
OBS: an ancient nomadic people driven by Scythians from Russian steppes into Anatolia in ca. 8th century B. C.
French (Archéologie)
Thraco-Cimmérien