English (Telecommunications)
OC48 [uniformisé]
DEF: Telecommunications line capable of supplying a bitrate of 2. 488 Gbit/s.
OBS: Source: DataComm:1999-04-21
Spanish (Telecomunicaciones)
OC48 [correct]