English (Telecommunications)
OC12 [uniformisé]
DEF: Telecommunications line capable of supporting a bitrate of 622 Mbit/s.
OBS: Source: DataComm:1999-04-21
Spanish (Telecomunicaciones)
OC12 [correct]