English (Telecommunications)
OC3 [uniformisé]
DEF: Telecommunicaitons line capable of supplying a bitrate of 155 Mbit/s.
OBS: Source: DataComm:1999-04-21
Spanish (Telecomunicaciones)
OC3 [correct]