English (Chronology)
Tevet [correct]
DEF: December-January of the Western Gregorian calendar...
CONT: ’Asara be-Tevet (Fast of Tevet 10)
French (Chronologie)
Tevet [correct]
CONT: le 10 Tevet - jeûne de Tevet