English (Immunology)
4-hydroxy, 3-nitrophenylacetyl
DEF: A hapten which partially cross-reacts with NIP.
French (Immunologie)
4-hydroxy, 3-nitrophenylacetyl
DEF: Haptène qui présente une réaction croisée avec NIP.