English (Pharmacology)
QAM [latin]
CONT: Written on a prescription :hydrochlorothiazide, 50 mg QAM
French (Pharmacologie)
le matin [correct]; QAM [latin]
OBS: Renseignement obtenu d'un pharmacien d'Ottawa.