English (Genetics)
oligonucleotide [correct]
DEF: A macromolecule consisting of a short chain of nucleotides; a short length of DNA or RNA.
French (Génétique)
oligonucléotide [correct, nom masculin]
DEF: Petite molécule d'ADN ou d'ARN simple brin, formée d'une dizaine de nucléotides.
Spanish (Genética)
oligonucleótido [correct, nom masculin]
DEF: Secuencias cortas específicas de ADN, que consisten en unos pocos nucleótidos y que pueden ser fabricados automáticamente.