English (Geochemistry)
magnesium sulphate brine [correct]; magnesium sulfate brine [correct]; Mg-sulphate brine [correct]; Mg-sulfate brine [correct]
French (Géochimie)
saumure à sulfates de Mg [correct, nom féminin]