English (Fish)
puffers [correct, pluriel]; puffer fishes [correct, pluriel]; porcupinefishes [correct, pluriel]; blowfishes [correct, pluriel]; globefishes [correct, pluriel]; rabbitfishes [correct, pluriel]; swellfishes [correct, pluriel]; toadfishes [correct, pluriel]
OBS: Bony fishes in the family Tetraodontidae.
French (Poissons)
tétrodons [correct, nom masculin, pluriel]; poissons-globes [correct, nom masculin, pluriel]; sphéroïdes [correct, nom masculin, pluriel]; poissons-ballons [correct, nom masculin, pluriel]; tétraodontidés [correct, nom masculin, pluriel]; poissons-boules [correct, nom masculin, pluriel]