English (Chemical Elements and Compounds)
4-amino-6-[[5-[[4-[[8-amino-1-hydroxy-3, 6-disulfo-7-[[4-[[2-(sulfooxy) ethyl] sulfonyl] phenyl] azo]-2-naphthalenyl] azo] benzoyl] amino]-2-sulfophenyl] azo]-5-hydroxy-3-[[4-[[2-(sulfooxy) ethyl] sulfonyl] phenyl] azo]-2, 7-naphthalenedisulfonic acid sodium salt [correct]
French (Éléments et composés chimiques)
sel de sodium de l'acide 4-amino-6-[(5-{[4-({8-amino-1-hydroxy-3,6-disulfo-7-[(4-{[2-(sulfooxy)éthyl]sulfonyl}phényl)azo]naphtalén-2-yl}azo)benzoyl]amino}2-sulfophényl)azo]-5-hydroxy-3-[(4-{[2-(sulfooxy)éthyl]sulfonyl}phényl)azo]naphtalène-2,7-disulfonique [correct, nom masculin]