English (Chemical Elements and Compounds)
2, 4-diamino-3-[[4-[[2-(sulfooxy) ethyl] sulfonyl] phenyl] azo]-5-[[2-sul fo-4-[[2-(sulfooxy) ethyl] sulfonyl] phenyl] azo] benzenesulfonic acid sodium salt [correct]
French (Éléments et composés chimiques)
sel de sodium de l'acide 2,4-diamino-3-[(4-{[2-(sulfooxy)éthyl]sulfonyl}phényl)azo]-5-[(2-sulfo-4-{[ 2-(sulfooxy)éthyl]sulf onyl}phényl)azo]benzènesulfonique [correct, nom masculin]