English (Shooting (Sports))
standard pistol [correct]
OBS: Facilities/equipment.
French (Tir (Sports))
pistolet standard [nom masculin]
OBS: Installations/matériel.
Spanish (Tiro (Deportes))
pistola estándar [correct, nom féminin]