English (Chemistry)
ultramarine blue pigment
OBS: (I.C.C., STACAN 12-541, Item 428 213 2), for/10.10.74 xbp; 71;
French (Chimie)
pigment bleu d'outremer
OBS: pigment bleu d'outremer (2) (teinture) (C.P.I., STACAN 12-541, poste 428 213 2), for/10.10.74