English (Signalling (Transportation))
visual signaling [correct, OTAN]; V/S [correct, OTAN]
French (Signalisation (Transports))
signaux optiques [correct, nom masculin, pluriel, OTAN]; V/S [correct, nom masculin, pluriel, OTAN]