English (Shooting (Sports))
smooth barrel [correct]
OBS: Facilities/equipment.
French (Tir (Sports))
canon lisse [nom masculin]
OBS: Installations/matériel.
Spanish (Tiro (Deportes))
cañón liso [correct]