English (Shooting (Sports))
invalid shot [correct]
OBS: Technique/tactics.
French (Tir (Sports))
coup nul [nom masculin]
OBS: Technique/tactique.
Spanish (Tiro (Deportes))
disparo nulo [correct, nom masculin]; tiro nulo [correct, nom masculin]