English (Mineralogy)
rensselaerite [correct]
DEF: A hard fibrous mass of talc, pseudomorphous after pyroxene.
French (Minéralogie)
rensselaerite [correct, nom féminin]
DEF: Talc en pseudomorphose de l'augite.