English (Aquaculture)
sheat-fish [correct]; sheatfish [correct]; Danubian wels; Silurus glanis [correct, latin]
French (Aquaculture)
silure glane [correct, nom masculin, France]; grand silure [correct, nom masculin, Belgique]; silure d’Europe [nom masculin]; glane [correct, nom féminin]; Silurus glanis [correct, latin]
Spanish (Acuicultura)
bagre [correct, nom masculin]; siluro europeo [correct, nom masculin]; Silurus glanis [correct, latin]