English (Boxing)
groggy [correct]
OBS: Rules/refereeing.
French (Boxe)
étourdi [correct]; sonné [correct]; groggy [correct, anglicisme]
OBS: Règlement/arbitrage.
Spanish (Boxeo)
aturdido [correct]