English (Hearing)
auditory [correct, adjectif]
DEF: Pertaining to the sense of hearing.
French (Ouïe)
auditif [correct, adjectif]; de l'ouïe [adjectif]
DEF: Qui se rapporte à l'ouïe.
Spanish (Oído)
auditivo [adjectif]