English (Fencing)
composed riposte [correct]; compound riposte
OBS: Technique/tactics.
French (Escrime)
riposte composée [nom féminin]
OBS: Technique/tactique.
Spanish (Esgrima)
respuesta compuesta [correct, nom féminin]