English (Private Law)
notification [correct]
French (Droit privé)
notification [correct, nom féminin]; signification [correct, nom féminin]; avis [correct, nom masculin]
Spanish (Derecho privado)
notificación [correct, nom féminin]; aviso [correct, nom masculin]