English (Boxing)
corner [correct]
OBS: Rules/refereeing.
French (Boxe)
coin [correct, nom masculin]
OBS: Règlement/arbitrage.
Spanish (Boxeo)
rincón [correct, nom masculin]; esquina [correct, nom féminin]