English (Cycling)
level crossing with gates
OBS: Technique/tactics.
French (Cyclisme)
passage à la balustrade [nom masculin]
OBS: Technique/tactique.
Spanish (Ciclismo)
paso a la balustrada [correct, nom masculin]