English (Target Acquisition)
local target area [correct, OTAN]; LTA [correct, OTAN]; local target zone [correct, OTAN]; LTZ [correct, OTAN]; LTZ
French (Acquisition d'objectif)
zone locale d’objectifs [correct, nom féminin, OTAN]; LTA [correct, nom féminin, OTAN]