English (Fencing)
barrage [correct]
OBS: Technique/tactics.
French (Escrime)
barrage [correct, masculine noun]; coup de temps d'interception [correct, masculine noun]
OBS: Technique/tactique.
Spanish (Esgrima)
desempate [correct, masculine noun]