English (Private Law)
enforcement [correct]
French (Droit privé)
exécution [correct, feminine noun]; mise en exécution [correct, feminine noun]; mise à exécution [correct, feminine noun]
Spanish (Derecho privado)
ejecución [correct, feminine noun]; aplicación [correct, feminine noun]