English (Cycling)
banner [correct]; streamer [correct]; sash [correct]
OBS: Facilities/equipment.
French (Cyclisme)
banderole [correct, feminine noun]
OBS: Installations/matériel.
Spanish (Ciclismo)
bandera [correct, feminine noun]; banderola [correct, feminine noun]