English (Botany)
common pepper [correct]; black pepper [correct]
French (Botanique)
poivrier noir [correct, masculine noun]; poivrier commun [correct, masculine noun]; Piper nigrum [Latin]
Spanish (Botánica)
pimentero [masculine noun]