English (Soccer (Europe: Football))
finisher [correct]
French (Soccer (Europe : football))
finisseur [correct, masculine noun]; finisseuse [correct, feminine noun]
Spanish (Fútbol)
finalizador [correct, masculine noun]; finalizadora [correct, feminine noun]