English (Courts; Decisions (Practice and Procedural Law))
consent [correct, verb]
French (Tribunaux; Décisions (Droit judiciaire))
consentir [correct]
Spanish (Tribunales; Decisiones (Derecho procesal))
consentir [correct]; prestar consentimiento [correct]