English (Archery)
draw length [correct]
OBS: Technique/tactics.
French (Tir à l'arc)
allonge [correct, feminine noun]
OBS: Technique/tactique.
Spanish (Tiro con arco)
apertura del arco [correct, feminine noun]; flecha del arco [correct, feminine noun]