English (Botany)
jack [correct]; jack tree [correct]; jack fruit tree [correct]
French (Botanique)
jaquier de Malaisie [correct, masculine noun]
Spanish (Botánica)
jaqueira [feminine noun]; jaquero [masculine noun]