English (Audiovisual Techniques and Equipment; Video Technology)
extended play [correct]; EP [correct]; super long play [correct]; SLP [correct]; SLP
OBS: Camcorder
French (Audiovisuel (techniques et équipement); Vidéotechnique)
vitesse lente [correct, feminine noun]; EP [correct]; SLP [correct]
OBS: Caméscope